Які продукти подорожчають вже до кінця осені

Експерти з Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" розповіли, які види продовольства та на скільки зростуть у ціні вже до кінця цієї осені...
магазин, полиці магазину, корзина для продуктів
Як зміняться ціни на продукти в Україні / фото: Слово і діло

Експерти з Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” розповіли, які види продовольства та на скільки зростуть у ціні вже до кінця цієї осені, повідомляє Today.

Овочі і фрукти

Ця продовольча група подорожчає через те, що врожай із полів та садів вже практично зібраний і здебільшого закладений на зберігання. Цей товар вже дорожчий, оскільки до його вартості вже входитимуть витрати на зберігання і транспортування.

“У жовтні-листопаді ціни на яблука можуть зрости до 18-20 грн/кг, а на виноград – до 100 грн/кг. Вартість імпортованих плодових залишатиметься досить високою. Так, ціна на апельсини очікується до 80 грн/кг, банани – до 50 грн/кг”, – зробила свій прогноз завідувачка відділу ціноутворення та аграрного ринку ННЦ “ІАЕ” Інна Сало.

М’ясо

До кінця осені м’ясо зросте в ціні приблизно на 5%, вважає аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка. При цьому зростання вартості м’яса здебільшого відбудеться за рахунок свинини. Через дефіцит цього продукту ціни на нього постійно зростають. У той же час, вартість яловичини не зростає так безперервно.

“Передумов для зниження ціни на курятину поки що немає”, – додав експерт.

При цьому експерти вважають, що ціна на м’ясо зростатиме не тільки через підвищення вартості витрат на його виробництво, а й через коливання курсу долара.

Молоко

Через скорочення поголів’я корів, а також через посушливе літо та осінь надої суттєво знизилися. А зараз до нього ще додався і сезонний чинник. Таким чином ціни на молочну продукцію зростуть на 3-5%.

Які продукти можуть подешевшати

Деякі продукти можуть стати дешевшими. Зокрема, це стосується борошна та гречаної крупи. На ринку їх буде надміру. Отже, ціна неминуче знизиться.

Читайте також: Буде турбулентність: 3 жовтня НБУ впроваджує гнучкий обмінний курс валюти.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниЕкономіка
Стрічка новин

Читайте також: