Експерти зробили невтішний економічний прогноз Україні

Економіка України сильно постраждала через знищення виробничих потужностей, збитки, заподіяні сільськогосподарським угіддям, а також зменшення робочої сили...
Фото: Мінфін

Економіка в Україні найближчим часом відчує скорочення реального валового внутрішнього продукту.

Економічна активність України сильно постраждала через знищення виробничих потужностей, збитки, заподіяні сільськогосподарським угіддям, а також зменшення чисельності робочої сили: понад 14 млн. українців були змушені залишити постійне місце проживання.

Скорочення ВВП на 2% відбудеться вже у 2023 році. Такий прогноз дало міжнародне рейтингове агентство Moody’s. Водночас експерти запевняють, що після цього відбудеться помірне відновлення економічної активності у 2024 році, яке буде зумовлене масштабною реконструкцією.

“Попри високий ступінь невизначеності розвитку військового конфлікту, у базовому сценарії очікується збереження макроекономічної та фінансової стабільності”, – ідеться в прогнозі.

Аналітики зазначають, що наслідки війни збільшили ризики для здоров’я та безпеки, а також обмежили доступ до основних послуг і житла для 20% українців. Навіть сценарій сильного зростання, викликаний відновленням, може призвести до великих виплат.

Фахівці вважають, що протягом багатьох років у зв’язку з реконструкцією критично важливої інфраструктури виникатимуть великі фінансові потреби.

“Економічний спад, спричинений війною, призвів до значного зростання безробіття та бідності. Це позначиться на кредитоспроможності України”, – додали експерти.

Читайте також: Можна очікувати зростання цін на продукти ще на 50%.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниЕкономіка
Стрічка новин

Читайте також: