У Туреччині після землетрусів заведено понад 600 кримінальних справ

У Туреччині розслідування ведуться щодо підрядників, власників будівель. Порушення під час будівництва будинків могли призвести до збільшення кількості жертв...
Землетрус у Туреччині / фото: EPA/UPG

Після землетрусів у Туреччині розслідування ведуться щодо підрядників, власників та керуючих будівель. Порушення під час будівництва будинків могли призвести до збільшення кількості жертв.

За словами міністра юстиції країни Бекіра Боздага, у Туреччині розпочато розслідування щодо понад 600 осіб, яких підозрюють у причетності до обвалення будівель під час землетрусів, передає ERR. Серед них – будівельні підрядники, власники та керуючі будівель.

За словами Боздага, 184 із 612 підозрюваних взято під варту в очікуванні суду. “Виявлені докази в будинках є підставою для кримінального розслідування”, – наводить слова міністра агентство AP.

Внаслідок землетрусів, що сталися на кордоні Туреччини та Сирії на початку лютого, зруйновані  або були серйозно пошкоджені 173 000 будівель. Експерти зазначають, що багато зруйнованих будівель було збудовано з використанням неякісних матеріалів і методів, які не відповідали державним стандартам.

Руйнівні землетруси магнітудою до 7,8 на турецькому-сирійському кордоні 6 лютого забрали в обох країнах життя понад 50 000 людей. Десятки тисяч людей було поранено та перебувають у лікарнях. Багато людей в умовах зими залишилися без даху над головою і залежать від гуманітарної допомоги.

За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я, внаслідок катастрофи постраждали до 23 млн людей. Експерти, що спеціалізуються на стихійних лихах, оцінили економічні збитки від землетрусу більш ніж у 20 млрд. доларів США.

Читайте також: У Туреччині внаслідок землетрусу без даху над головою залишилися 1,5 млн осіб.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниСвіт
Стрічка новин

Читайте також: