До лікарні потрапила наймолодша пацієнтка з інсультом в Україні

У Рівненській області зросла кількість інсультів і в лікарні стали потрапляти зовсім молоді люди. Нещодавно на лікарняному ліжку опинилася 22-річна дівчина з діагнозом “інсульт”. Медики вважають, що основна причина...
Інсультів в Україні стало набагато більше

У Рівненській області зросла кількість інсультів і в лікарні стали потрапляти зовсім молоді люди. Нещодавно на лікарняному ліжку опинилася 22-річна дівчина з діагнозом “інсульт”.

Медики вважають, що основна причина зростання інсультів – сильні стреси через війну.

За даними лікарів, кількість інсультів за останні пів року зросла фактично вдвічі. Завідувач обласного Інсультного центру обласної клінічної лікарні Олександр Погребняк вважає, що причин тому кілька: стрес через війну, а також раннє виявлення симптомів і звернення за допомогою.

Фахівець зазначає, що стрес сам по собі викликає серцево-судинні захворювання і гіпертонічне захворювання. А ускладнення зазвичай призводять до інфарктів та інсультів.

В умовах хронічного або гострого стресу, як зараз, збільшується ризик ускладнень, інфарктів та інсультів.

Під час війни хворих стало більше

“В умовах гострого стресу, яким є війна, кількість хворих змінилася. З одного боку, складно це списати тільки на війну, думаю, можна списати на те, що люди почали розуміти, трохи працює просвітницька робота і люди частіше звертаються за медичною допомогою.

Якщо брати мову сухих цифр, то від 1 січня до 30 червня 2021 року у нас пройшло близько 250 хворих, аза цей рік за такий же період – близько 420, тобто практично у два рази”, – зазначає Погребняк.

Він додав, що майже половина пацієнтів – це люди працездатного віку. Раніше в центрі наймолодшою людиною з інсультом був чоловік 30 років. А того року – молода дівчина 22 років. У неї розвинувся гострий мозковий інсульт.

Зараз вона знаходиться на лікуванні й за словами Погребняка, вона справжня рекордсменка – їй встигли провести системне лікування, щоб врятувати життя і дати можливість відновитися після інсульту.

Інсульт може бути й у дітей – ішемічні, крововиливи. Але це частіше пов’язано з генетичними або супутніми захворюваннями – хворобами серця, нирок.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: