Чому не їсти після 6 вечора — надзвичайно небезпечно

Лікар розповів, до яких непередбачуваних наслідків може призвести рання відмова від вечері. Дієтолог не радить влаштовувати останній прийом їжі до 6 вечора...
Ілюстративне фото

Весна в самому розпалі, і ми всі вже трохи затягнули пояси, щоб як слід підготувати фігуру до літа. Поки одні просто заборонили собі солодке та улюблені булочки, а інші скоротили загальну калорійність раціону та підключили спорт, треті пішли простим і перевіреним часом шляхом: повністю відмовилися від їжі після 6 вечора.

Проте лікарі б’ють на сполох і попереджають: яким би ефективним не був цей спосіб, небезпечні наслідки від такого схуднення переважують всю користь. Тривалі перерви між їжею, що перевищують 12 годин, можуть позначиться не тільки на нашому самопочутті та настрої, але й навіть порушити роботу мозку.

“Якщо немає прийому їжі більше 12 годин, то почнуться дуже несприятливі коливання рівня глюкози в крові. Це нічого хорошого з погляду ендокринології людині не принесе, оскільки глюкоза – це основний поживний елемент для багатьох клітин нашого організму, насамперед для клітин головного мозку. Різкі коливання глюкози в крові спочатку виявлятимуться у вигляді порушення настрою, а далі можуть настати органічні наслідки, не можна допускати тривалих періодів «голодної крові», — розповіла дієтолог Ганна Білоусова.

Саме з цієї причини дієтолог не радить влаштовувати останній прийом їжі до 6 вечора. На думку лікаря, їсти на ніч можна і потрібно — достатньо лише підібрати для цього продукти, які не вплинуть на фігуру. Ідеальним варіантом для пізньої вечері дієтолог вважає низькокалорійну їжу кімнатної температури, наприклад, сир.

Не займайтеся самолікуванням!

У наших статтях ми збираємо останні наукові дані та думки авторитетних експертів у галузі здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз та призначити лікування може лише лікар.

Читайте також: Нестача вітамінів B викликає появу багатьох ознак старіння.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: