У NASA показали сонячне затемнення зблизька

Космічний апарат NASA Обсерваторії сонячної динаміки показав унікальні знімки часткового сонячного затемнення. Як пише Daily Mail, затемнення тривало 35 хвилин, на піку Місяць покривав 67% вогняної кулі. За цей...

Космічний апарат NASA Обсерваторії сонячної динаміки показав унікальні знімки часткового сонячного затемнення. Як пише Daily Mail, затемнення тривало 35 хвилин, на піку Місяць покривав 67% вогняної кулі. За цей час обсерваторія встигла зробити серію фотографій цієї події. На них показані місячні гори, освітлені сонячним диском.

Також на поверхні Місяця, повз яку пролітав апарат NASA, було видно нерівності та горби. Їх ідентифікували як частину гірських хребтів Дерфель та Лейбніц.

Як розповів учений Патрісіо Леон, він детально розглянув фотографії та порівняв зображення Місяця із топографічною картою. Тому вдалося ідентифікувати гірські хребти, що стали помітними під час сонячного затемнення.

Обсерваторію сонячної динаміки NASA було запущено в 2010 році. Вона спостерігає за Сонцем за допомогою флоту космічних апаратів, роблячи фотографії кожні 0,75 секунди. Окрім цього, обсерваторія вивчає магнітне поле Сонця, плями на ньому, атмосферу та інші важливі аспекти, що впливають на активність зірки протягом 11-річного сонячного циклу.

Варто зазначити, що показані вченими знімки сонячного затемнення є унікальними. Адже вперше воно було зафіксовано настільки близько. На думку вчених, такі знімки з високою роздільною здатністю дають можливість науковій групі краще зрозуміти телескоп, а ще вони показують, як світло проходить навколо оптики та опорних ґрат фільтрів. Після того, як вони будуть відкалібровані, вдасться зробити зображення Сонця чіткішим, ніж раніше.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: