Після війни не жінки поїдуть назад в Україну, а їхні чоловіки вирушать за кордон – Лібанова

Елла Лібанова вважає, що європейці через війну нарешті почали відокремлювати українців від росіян. Водночас вчена сумнівається, що громадян України вже ідентифікують як частину європейського простору. Українки з вищою освітою,...

Елла Лібанова вважає, що європейці через війну нарешті почали відокремлювати українців від росіян. Водночас вчена сумнівається, що громадян України вже ідентифікують як частину європейського простору.

Українки з вищою освітою, які виїхали в інші країни, можуть знайти хорошу роботу за кордоном і навряд чи вже повернуться додому. Про це розповіла директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України ім. Птухи Елла Лібанова.

Вчена навела дані німецьких фахівців, згідно з якими 70% жінок, які виїхали за кордон, мають вищу освіту.

“Освіта свідчить про здатність людини навчатися. Якщо жінка з вищою освітою не може знайти собі роботу за фахом, вона просто навчиться іншої спеціальності”, — пояснила вона.

За словами соціологині, існує ризик того, що після закінчення війни не жінки поїдуть назад до України, а їхні чоловіки вирушать за кордон.

“Що ми можемо зробити — і не лише влада, а все суспільство? Зберігати зв’язок із ними”, — прокоментувала вона.

Питання повернення українців також залежить від тривалості війни. Чим довше громадяни перебуватимуть в інших країнах, тим більше вони там адаптуватимуться, стверджує Лібанова.

Поділитися:
Категорії
Головні новини
Стрічка новин

Читайте також: